Nagroda specjalna „Solidarni z Ukrainą”

Wyróżnienie

23 października 2023 r. podczas uroczystej gali w kinie "Kultura" w Warszawie ogłoszone zostały wyniki #RankinguSamorządów Rzeczpospolita.

Marta Majewska - Burmistrz Miasta Hrubieszowa otrzymała nagrodę specjalną „Solidarni z Ukrainą”. Statuetka trafiła również do Konrada Fijołka - prezydenta Rzeszowa oraz Wojciecha Bakuna – prezydenta Przemyśla.

Ranking Samorządów „Rzeczpospolitej” jest uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych w Polsce. Od 19 lat redakcja „Rzeczpospolitej” ocenia dokonania lokalnych władz w Polsce, pozwala wyłonić i pokazać te samorządy, które najlepiej dbają o zrównoważony rozwój.

Zasady rankingu ustala niezależna kapituła, której przewodniczy były premier RP prof. Jerzy Buzek. W jej skład wchodzą także przedstawiciele organizacji samorządowych, organizacji pozarządowych oraz przedstawiciele redakcji „Rzeczpospolitej”.

"W żadnym momencie nie byłam sama...byłam z Wami, mieszkańcy Hrubieszów Miasto z Klimatem i ta nagroda jest dla nas wszystkich za ludzką solidarność".