Nagroda dla Burmistrza Miasta Hrubieszowa Marty Majewskiej

Wyróżnienie

Podczas Konferencji Polka XXI na uroczystej Gali w Warszawie, która odbyła się 31 maja br., Burmistrz Miasta Hrubieszowa Marta Majewska odebrała wyjątkową nagrodę: Polka XXI w kategorii Samorząd.

Kapituła konkursowa uargumentowała swoją decyzję, doceniając konsekwentne zaangażowanie Pani Burmistrz w budowanie poczucia lokalnej tożsamości w ramach akcji "Hrubieszów Jestem Stąd" oraz koordynację działań w mieście Hrubieszów – „stolicy pomagania" - po wybuchu wojny w Ukrainie.

Kapituła doceniła odważne wkraczanie w różne obszary aktywności miasta od sfery infrastrukturalnej, poprzez ekonomię społeczną, kreatywną gospodarkę lokalną czy innowacyjną edukację, stawiając na zrównoważony rozwój miasta.

Polka XXI w. to pierwsze wydarzenie organizowane w tej formule w Polsce, w którym wzięły udział topowe managerki, aktywistki społeczne, ekspertki, przedstawicielki administracji rządowej i samorządowej, które spotkały się, by podjąć wspólnie debatę o najważniejszych dla kobiet i Polek kwestiach.

Gratulujemy Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym Paniom.