Mobilne Muzeum św. Jana Pawła II i św. Faustyny Kowalskiej w Hrubieszowie

15.06.2016

Mobilne Muzeum św. Jana Pawła II i św. Faustyny Kowalskiej przyjechało w sobotę 11 czerwca do Hrubieszowa. Ekspozycjabyła dostępnadla zwiedzających na miejskim deptaku.

Mobilna ekspozycja została oficjalnie otwarta przez Burmistrza Miasta Hrubieszowa Tomasza Zająca i koordynatora Światowych Dni Młodzieży Rejonu Hrubieszów ks. Stanisława Książka oraz Dyrektora Katolickiego Radia Zamość ks. Krystiana Bordzania.

Mobilne muzeum mieści w sobie osobiste rzeczy św. Jana Pawła II oraz filmy i zdjęcia dotyczące życia Papieża Polaka i św. Faustyny Kowalskiej. Muzeum "Iskra Miłosierdzia" zawiera eksponaty pochodzące z od ks. Kardynała Stanisława Dziwisza oraz z Muzeum Archidiecezjalnego Kardynała Karola Wojtyły i Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

fot: UM Hrubieszów/ Katolickie Radio Zamość