Miejski Dzień Edukacji Narodowej

11.10.2024
Edukacja

W związku ze zbliżającym się państwowym świętem oświaty, w dniu 10 października 2024 r. w Hrubieszowskim Domu Kultury miały miejsce uroczystości Miejskiego Dnia Edukacji Narodowej. W tym dniu szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich pracowników oświaty, zarówno nauczycieli, jak i osób wspierających ich pracę.

Gospodarzem uroczystości była Pani Marzanna Bednarczuk – dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 im. mjr. H. Dobrzańskiego „Hubala” w Hrubieszowie, która po przywitaniu zebranych gości, w krótkim wstępie podkreśliła ukierunkowanie dzisiejszej szkoły na wykorzystanie nowoczesnych technologii w realizacji misji edukacyjnej.

Współczesna szkoła to jednak nie tylko misja edukacyjna, ale też wymóg uważności wobec potrzeb i problemów młodego pokolenia, których pomyślny rozwój powierzony zostaje w ręce pracowników oświaty. Doskonale to zaprezentowało przedstawienie przygotowane nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 im. mjr. H. Dobrzańskiego „Hubala” w Hrubieszowie.

Burmistrz Miasta Hrubieszowa – Pani Marta Majewska w przemówieniu złożyła nauczycielom i pracownikom oświaty życzenia wielu sukcesów na polu zawodowym, satysfakcji z wykonywanej pracy, dumy z osiągnięć uczniów, wdzięczności ze strony wychowanków, wielu powodów do uśmiechu na co dzień oraz realizacji wszystkich planów zawodowych i zamierzeń edukacyjnych.

Po wystąpieniu Burmistrza Miasta Pani Marty Majewskiej zostały przyznane nagrody Burmistrza za szczególne osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, dla 11 nauczycieli w tym dwóch dyrektorów. Burmistrz Miasta wręczyła dyrektorom szkół i przedszkoli, a także dyrektorom niepublicznych placówek oświatowych listy gratulacyjne za całoroczną pracę dydaktyczną i organizacyjną oraz za trud włożony w troskę o dobre imię podległych jednostek oświatowych i stwarzanie w nich właściwych warunków edukacyjnych.

Dodatkowo, wyróżnieni zostali dwaj pracownicy Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Prusa oraz Szkoły Podstawowej Nr 3 im. mjr. H. Dobrzańskiego „Hubala” w Hrubieszowie, którzy w dniu 17  października br. podczas wojewódzkich obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Zamościu odbiorą nagrodę Lubelskiego Kuratora Oświaty i Brązowy medal za Długoletnia Służbę.

Nagrody dla wytypowanych pracowników wręczyli również dyrektorzy poszczególnych placówek oświatowych prowadzonych przez Miasto.