Marta Majewska przekazała dzieciom z Hrubieszowa prezenty od Św. Mikołaja

Pozostałe

Cała historia zaczęła się od postawienia skrzynki na listy do Mikołaja w sekretariacie Urzędu Miasta. Oczywiście stało się to na prośbę Mikołaja, bo staruszek, choć bardzo życzliwy to jednak z racji wieku wymaga troszkę pomocy.

Dzieci przychodziły prawie codziennie i swoje prośby zostawiały w skrzyneczce. Ostatecznie blisko 100 listów Marta Majewska Burmistrz Miasta Hrubieszowa przekazała Św. Mikołajowi.

Mikołaj wybrał spośród listów te najbardziej nietypowe. Jedna dziewczynka poprosiła o prezent dla innej młodej damy, która nie ma lalki. Były też dzieci, które chciały dostać karnety na pływalnię lub do kina, aby móc pójść tam ze swoimi rodzicami. Były też takie osoby, które decyzję o tym, co otrzymają pozostawiły w gestii Mikołaja.

Nietypowo do „akcji” podeszła klasa 6 b ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Hrubieszowie wraz ze swoją wychowawczynią Panią Martą Lackowską. Młodzież poprosiła o możliwość spotkania z Burmistrzem Hrubieszowa i pokazanie jak wygląda praca Burmistrza i jak funkcjonuje Urząd Miasta. Na podobne spotkanie czeka jeszcze jedna dziewczynka, która chciała zostać, choć na chwilę asystentką Marty Majewskiej, już niebawem również i Jej życzenie się spełni.

Mikołaj robił co mógł, jednak nie był w stanie spełnić wszystkich oczekiwań dzieci dlatego, poprosił o pomoc również w tym zakresie. Na szczęście na Pływalnię FALA i Kino PLON zawsze można liczyć, więc już za chwilę wszystkie dzieci, które napisały list i zostawiły go w skrzynce w Urzędzie Miasta Hrubieszów, otrzymają vouchery na basen i do kina.

Akcja „Napisz list do Św. Mikołaja” została zainicjowana przez Martę Majewską Burmistrza Miasta Hrubieszowa, natomiast wręczenie prezentów odbyło się 5 stycznia 2024 r. w MBP – HCD.