Biuletyn Informacji Publicznej

Mamy Mistrzów Polski

20.06.2023
Sport / rekreacja

Grupa zawodników z Sekcji Modelarskiej Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka”  reprezentująca Hrubieszów wraz ze swym opiekunem Panem Leszkiem Kryszczukiem, uczestniczyła w Mistrzostwach Polski Modeli Latających dla Juniorów Młodszych.

Ogólnopolskie zawody modelarskie odbyły się w dniach 17-18 czerwca 2023 r. na lotnisku Aeroklubu Gliwickiego w Gliwicach.

• Modele S6A –  modele rakiet czasowych z taśmą

W zawodach wystartowało ponad 90 zawodników z całej Polski. Okazało się, że w dwóch  klasach zdobyliśmy następujące medale: Karol Kowalski w klasie modeli z napędem elektrycznym uplasował się na 1 miejscu i otrzymał tytuł „Mistrz Polski”, a w klasie modeli F3J/M 1 miejsce zajął Jan Kmieć. Miłym zaskoczeniem dla zawodników i trenera było ogłoszenie wyników drużynowych, na podstawie których  sekcja modelarska Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” zajęła 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych. Zawody upłynęły modelarzom w miłej atmosferze sportowego współzawodnictwa i przyjaźni z osobami, które tak jak oni podzielają zamiłowanie do modelarstwa. Osiągnięty sukces cieszy zarówno zawodników jak i ich opiekuna oraz mobilizuje do dalszej, sumiennej pracy na zajęciach modelarskich, które każdego tygodnia odbywają się w szkolnej modelarni.

Udział w zawodach możliwy był dzięki przychylności i wsparciu Marty Majewskiej Burmistrza Miasta Hrubieszowa oraz Banku Spółdzielczego w Izbicy.

Młodzi modelarze realizują swoją pasję pod okiem niezwykle zdolnego i utytułowanego instruktora.

W dniach 10-11.06.2023 r. w miejscowości Aradac w Serbii, odbyły się podwójne zawody modeli swobodnie latających klas F1A, F1B, F1C i F1Q, zaliczane do punktacji Pucharu Świata.

Udział w zawodach zgłosiła reprezentacja Polski w osobach: Adam Krawiec z Gliwic, Daniel Cimochowski z Białegostoku, Stanisław Skibicki z Suwałk oraz Leszek Kryszczuk z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” w Hrubieszowie.

Zawodnicy startowali w klasie modeli z napędem gumowym. W pierwszym dniu zawodów zwyciężył zawodnik z Ukrainy, na drugim miejscu podium stanął Adam Krawiec, a na miejscu trzecim zawodnik z Czech.

Wszyscy zawodnicy z Polski doszli do ścisłego finału, gdzie instruktor Leszek zajął 16 miejsce. W drugim dniu zawodów również zwyciężył zawodnik z Ukrainy, na miejscu drugim uplasował się Daniel Cimochowski, a miejsce trzecie zajął również zawodnik z Ukrainy. Tak jak w dniu wcześniejszym do ścisłego finału zakwalifikowali się Adam Krawiec i Leszek Kryszczuk, który zajął 12 miejsce.

W zawodach udział wzięli reprezentanci z Ukrainy, USA,  Czech, Słowacji, Bośni i Hercegowiny, Macedonii, Austrii, Chorwacji, Niemiec, Bułgarii, Serbii, Słowenii, Litwy, Węgier, Włoch, Izraela, Turcji i Polski. Zawodnicy biorący udział w zawodach Pucharu Świata Modeli Swobodnie Latających to światowa czołówka. Udział instruktora Leszka Kryszczuka w zawodach takiej rangi można zaliczyć do udanych. Zdobyta wiedza i doświadczenie są bezcenne i zostaną przekazane młodym modelarzom, co zapewne zaowocuje jeszcze lepszymi wynikami w ich modelarskim współzawodnictwie.

Gratulujemy serdecznie Panu Leszkowi Kryszczukowi oraz całej drużynie. Życzymy wysokich lotów i nieustająco trzymamy kciuki za Was.