Lista projektów dopuszczonych do głosowania - Budżet Obywatelski 2023

16.08.2022
Budżet obywatelski

Lista projektów dopuszczonych do głosowania przez Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Miejskiej Hrubieszów na rok 2023 [POBIERZ]

• Mam wpływ na dobór książek do mojej Biblioteki
Projekt dotyczy włączenia mieszkańców Hrubieszowa do współtworzenia oferty czytelniczej Miejskiej Biblioteki Publicznej. Zakup książek poprzedzony zostanie diagnozą potrzeb, w której każdy zainteresowany mieszkaniec Hrubieszowa będzie mógł wypowiedzieć się na temat własnych gustów czytelniczych. Odbędzie się „Tydzień życzeń czytelniczych”, podczas którego mieszkańcy partycypacyjnie będą mogli zgłaszać propozycje zakupu książek, których brakuje w ofercie Biblioteki. Po weryfikacji zgłoszonych propozycji nastąpi zakup książek, które po opracowaniu, dostępne będą nieodpłatnie do wypożyczenia każdemu mieszkańcowi miasta. Na zakończenie realizacji budżetu obywatelskiego zostanie zorganizowane spotkanie autorskie z szeroko znanym w Polsce autorem.

• Doposażenie Street Workout Parku i zjazd linowy dla dzieci na zielonej przestrzeni wokół boisk przy Szkole Podstawowej nr 3
Projekt zakłada doposażenie istniejącego street workout parku w elementy gimnastyczne i montaż zjazdu linowego dla dzieci na zielonej przestrzeni wokół boisk Orlika przy Szkole Podstawowej nr 3. W skład doposażenia street workout parku wejdą: ławka do brzuszków, lina do wspinaczki
i poręcz do pompek.

• Wspólny plac zabaw
Projekt dotyczy zakupu zestawu zabawowego dla dzieci wyposażonegom. in. w zjeżdżalnię i drabinki na zielonym terenie przy blokach na ulicy Polnej 40 i 40a.