Polish English French German Spanish Ukrainian

                     

Biuletyn Informacji Publicznej

Kuźnia Tomasza

18.09.2023
Patronat Burmistrza

15 września 2023 w Parku Miejskim im. Solidarności w Hrubieszowie odbył się koncert autorskich utworów Tomasza Brudnowskiego, który od lat jest kojarzony z Teatrem Piosenki MŁYN.

Pomysł na taki koncert i w tym miejscu został zainicjowany przez Tomasza, by przypomnieć mieszkańcom miasteczka o koncertach z lat 80-tych kiedy to hrubieszowscy artyści często występowali pod pomnikiem Bolesława Prusa promując środowisko muzyczne i zrzeszając młodzież na swoich koncertach.

"Bruno" - bo taki już przez lata przybrał pseudonim artystyczny nasz założyciel i pomysłodawca "KUŹNI TOMASZA" jest kompozytorem i tekściarzem, który to w sposób nietuzinkowy przelewa na papier oraz wykuwa w swojej kuźni artystycznej piękne melodyjne dźwięki jako zbiory swoich wspomnień i obserwacji. Zakochany w Hrubieszowie pisze o ludziach z tego miasteczka ich rzemiosłach, architekturze o rzece Huczwie... w roku 2023 postanowił dobrać wspaniałych ludzi i stworzyć projekt artystyczny pod nazwą "KUŹNIA TOMASZA" skąd nazwa? Otóż w sali prób zespołu, a zarazem w studiu nagrań kiedyś była prawdziwa kuźnia pana Bednarka, który wiemy z opowiadań mieszkańców tworzył świetne metaloplastyczne dzieła sztuki.

Zespół mimo krótkiego stażu zagrał już kilkanaście koncertów głównie poza Hrubieszowem gdzie spotkał się z bardzo ciepłym odbiorem...

Kuźnia Tomasza kojarzona jest z poezją śpiewaną, utworami lirycznymi, folkiem, piosenką aktorską oraz kabaretową. Celem i założeniem twórcy jest promowanie własnej twórczości a w niedalekiej przyszłości nagranie i wydanie debiutanckiej płyty oraz promocja video-klipów.

 

Skład zespołu:

Basia Hudoba - Szambara - śpiew

Paulina Nowak - śpiew

Marcin Szopiński - gitary

Jarek Tulikowski - bas

Marek Malec - perkusja

Tomasz "Bruno" Brudnowski - piano, śpiew

Dziękujemy naszym słuchaczom za ciepłe przyjęcie i zapraszamy do śledzenia i polubienie

naszego profilu gdzie na bieżąco będziecie mogli śledzić no wydarzenia Kuźni Tomasza.

 

Wydarzenie Patronatem Honorowym objęła Marta Majewska Burmistrz Miasta Hrubieszowa

 

Tekst: Kuźnia Tomasza

Foto: Darek Duda UM Hrubieszów