Polish English French German Spanish Ukrainian

                        

Biuletyn Informacji Publicznej

Książki wyszły do ludzi!

02.10.2022
Biblioteka

W Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania tj. 29 września 2022 r. nasza lokalna „stulatka” uroczyście oddała do użytku mieszkańców Hrubieszowa pierwsze domki bookcrossingowe.

Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie w ramach obchodów stulecia swojego istnienia realizuje projekt "Bilans Stulatki — książka najlepszym lekarstwem", a jednym z jego elementów jest zaoferowanie mieszkańcom domków bookcrossingowych pełnych książek dla dzieci i dorosłych.

Korzystając z okazji, że 29 września Miasto Hrubieszów obchodzi 622 rocznicę nadania praw miejskich, wyjątkowo w domkach pojawiły się wydawnictwa regionalne przekazane przez Towarzystwo Regionalne Hrubieszowskie.

Decyzją Biblioteki i mieszkańców miasta, domki bookcrossingowe znalazły się w trzech różnych miejscach: w parku, na Sławęcinie przy Przedszkolu Miejskim nr 3 oraz przy zbiegu ulicy Ludnej i Prostej, przy Zielonym Rynku.

Na każdym z 3 domków znajduje się informacja, jak działa bookcrossing.

W uroczystym przekazaniu domków do użytku naszym mieszkańcom uczestniczyła Marta Majewska Burmistrz Miasta Hrubieszowa oraz dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 2 i nr 3 wraz z wychowawczyniami.

Przedszkolaki zobowiązały się do objęcia domków swoją opieką.

Wspólnie z MBP zapraszamy do zabawy w uwalnianie książek! Teraz krok po Twojej stronie — skorzystaj z książki lub uwolnij swoje!