Polish English French German Spanish Ukrainian

                     

Biuletyn Informacji Publicznej

Kryta pływalnia - podpisanie umowy na dofinansowanie budowy krytej pływalni w Hrubieszowie

27.03.2019
Inwestycje

W środę 26 marca 2019 r. została podpisana przez Ministerstwo Sportu umowa na dofinansowanie krytej pływalni w Hrubieszowie.
O dofinansowaniu w wysokości 7 mln zł na budowę krytej pływalni przy Szkole Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie informowaliśmy w listopadzie ubiegłego roku.
Burmistrz Hrubieszowa Marta Majewska złożyła swój podpis na umowie w styczniu tego roku. Wczoraj umowa została podpisana przez Annę Krupkę – wiceminister Sportu i Turystyki w obecności wicemarszałek Sejmu RP – Beaty Mazurek.

W najbliższym czasie Miasto planuje zwrócić się z oficjalnym pismem do Starosty Powiatu i Rady Powiatu oraz wszystkich Wójtów Gmin powiatu hrubieszowskiego i Rad Gmin o zajęcie stanowiska w sprawie współfinansowania tej inwestycji, zarówno w zakresie budowy, jak i partycypacji w kosztach utrzymania. Następnie planowane jest ogłoszenie przetargu na wyłonienie wykonawcy.

Wierzymy, że inwestycja nie napotka na przeszkody. O wszystkim będziemy informować na bieżąco. Trzymajmy kciuki za powodzenie tej długo oczekiwanej przez mieszkańców inwestycji.

 https://www.gov.pl/web/kulturaisport/kolejne-obiekty-sportowe-z-dofinansowaniem-msit

 https://lublin.tvp.pl/41917273/sa-pieniadze-na-budowe-krytej-plywalni-w-hrubieszowie