Konkurs wiedzy o majorze Henryku Dobrzańskim „Hubalu”

05.05.2015

W dniu 27 kwietnia, w Zespole Szkól Miejskich Nr 3 odbył się VII Konkursu Wiedzy o majorze Henryku Dobrzańskim „Hubalu”.

Udział w konkursie wzięły drużyny:

• Zespołu Szkół Miejskich Nr 3 w Hrubieszowie, pod kierunkiem Irminy Spisackiej, w składzie: Izabela Ciesielczuk, Bartłomiej Fijołek,Małgorzata Pitus,Piotr Perelmuter, Jakub Tlak,
  • Zespołu Szkół w Moniatyczach, pod kierunkiem Anety Dąbrowskiej,w składzie: Jakub Szymański, Kacper Sobowicz, Kamil Urbaniak, Paweł Łopocki, Dawid Brzeski
  • Zespołu Szkół Miejskich Nr 1 w Hrubieszowie pod kierunkiem Moniki Korneluk, w składzie: Kinga Wróblewska, Adam Skwarek, Julita Świeca, Dominika Kowalewska, Aleksandra Mięczak.

Konkurs składał się z trzech części. W pierwszej uczniowie rozwiązywali test, w drugiej prezentowali stroje ilustrujące epokę oraz plakat lub strój przedstawiający żołnierzy i partyzantów lub ciekawą osobę związaną z postacią „Hubala”, a w trzeciej przedstawili prezentacje multimedialne z narratorem na temat dowolnej historii z życia Majora.

Wszystkie drużyny wykazały się dużą wiedzą oraz pomysłowością w przedstawianiu bohaterskiego żołnierza, olimpijczyka, człowieka o niezłomnych zasadach, który część życia spędził w Hrubieszowie.

Wyniki punktacji łącznej drużyn:

• I miejsce ZSM Nr 1 - 226 pkt. (I etap - 76, II etap - 78, III etap - 72)
  • II miejsce ZSM Nr 3 - 189 pkt. (I etap - 81, II etap - 39, III etap - 55)
  • III miejsce ZS w Moniatyczach - 165 pkt. (I etap - 71, II etap - 39, III etap - 55)

Indywidualnie miejsca premiowane zajęli:

• Izabela Ciesielczuk - 19 pkt (ZSM Nr 3).
  • Dawid Brzeski - 18 pkt. ZS w Moniatyczach
  • Aleksandra Mięczak - 17 pkt. (ZSM Nr 1)

Uczniów oceniała komisja w składzie:

• Tomasz Wojciech Antoniuk (Stowarzyszenie Edukacyjne „RAZEM”) - przewodniczący
  • Marek Klamer (Zespół Szkół Nr 3 w Hrubieszowie) - członek
  • Aleksandra Kopczyńska (Biblioteka Pedagogiczna w Hrubieszowie) - członek.
  • Małgorzata Cios (Stowarzyszenie Edukacyjne „RAZEM” w Hrubieszowie) - członek.

Nagrody ufundowali: Burmistrza Miasta Hrubieszowa, Starosta Hrubieszowski oraz Stowarzyszenie Edukacyjne „RAZEM” w Hrubieszowie.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Edukacyjne „RAZEM” i Burmistrz Miasta Hrubieszowa, a współorganizatorem Zespołu Szkół Miejskich Nr 3.

Gratulujemy zwycięzcom

źródło: http://www.razem.hrubieszow.info/