Polish English French German Spanish Ukrainian

Biuletyn Informacji Publicznej

Kolejny sukces sekcji podnoszenia ciężarów

18.07.2016

W Nowej Rudzie w dniach 8-10.07. rozegrano XXII Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w podnoszeniu ciężarów. Po zwycięstwie drużynowym w MZ LZS drugi raz w tym roku sekcja MKS "Unia" Hrubieszów zanotowała zwycięstwo drużynowe , tym razem jest to wydarzenie historyczne.Pierwszy raz w historii Klubu wygraliśmy drużynowo Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, zdobyliśmy 65 pkt. gdzie drugie miejsce zajął Tarpan Mrocza  54 pkt. a trzecie Zawisza Bydgoszcz 31 pkt.Sklasyfikowano 62 Kluby.

Na zwycięstwo drużyny złożyły się rewelacyjne starty naszych zawodniczek i zawodników:

Kat 53 kg.

1. Malwina Mosiądz - VI miejsce -42 + 49 = 91 kg. - wypełniona norma na drugą klasę sportową

Kat 58 kg.

1. Karolina Czajka  - Złoty medal - 61 + 80 =141 kg - wszystkie wyniki to rekordy życiowe , w punktacji sinclaira VIII miejsce.

2. Klaudia Witkowska - IV miejsce - 61 + 70 =131 kg -rekord życiowy.

Kat 63 kg

1. Kinga Kwiatkowska - IV miejsce -56 +63 -119 kg.

Kat 94 kg

1. Michał Puchala - V miejsce - 103 + 130 =233 kg.

Trzeba podkreślić, że na zawody te należało najpierw uzyskać kwalifikację na zawodach strefowych.

Gratulujemy zawodnikom wysiłku włożonego w przygotowanie , ambitnego startu na zawodach a trenerom podejmowania trafnej taktyki na zawodach i dobrego przygotowania zawodników.

Trenerzy sekcji to: Antoni Czerniak, Andrzej Greszeta i Leszek Tarnawski.

I jeszcze jedna Informacja : w najbliższy weekend w dniach 15-17.07 w Zamościu zostanie rozegrany Międzynarodowy Turniej Nadziei Olimpijskich, w reprezentacji Polski wystartuje zawodniczka naszego Klubu Karolina Czajka , zapraszamy do kibicowania.

Źródło i fot: MKS Unia Hrubieszów