Kolejny raz Świat został posprzątany

Pozostałe

16 września 2022 r. uczniowie ze szkół i przedszkoli z terenu miasta Hrubieszów oraz osadzeni z Zakładu Karnego w Hrubieszowie przystąpili do Akcji „Sprzątanie Świata – Polska” w ramach polskiej edycji międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska „Clean up the World”.
Akcja organizowana jest w Polsce już od 29 lat, a cele ciągle są te same:

• promowanie idei dbania o przyrodę,
  • edukacja odpadowa,
  • inicjowanie działań mających na celu wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa,
  • ukazanie skutków zaśmiecania Świata i wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska.

To już 29 Finał w Polsce, a hasło tegorocznej akcji to "Wszystkie śmieci są nasze".
W tym roku uczestnicy skupili się na wysprzątaniu terenów zielonych naszego miasta.
Worki i rękawice dostarczyła Gmina Miejska Hrubieszów, natomiast uczestnicy wzięli sobie za punkt honoru wypełnienie ich po brzegi. W ramach akcji zebrano aż 570 kg śmieci!

Dziękujemy Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji i zapraszamy za rok.