Klub Seniora CZAS oficjalnie otwarty

07.03.2019

W czwartek 7 marca w budynku Hrubieszowskiego Domu Kultury odbyło się otwarcie Klubu Seniora CZAS, nowego miejsca, które powstało z myślą o seniorach.

Uroczystego otwarcia klubu dokonała Burmistrz Miasta Hrubieszowa Marta Majewska i Dyrektor Lubelskiego Oddziału Okręgowego PCK Maciej Budka.

Przybyłych gości powitała Dorota Stronkowska - animatorka klubu i koordynatorka projektu CZAS. Następnie głos zabrali: Dyrektor Lubelskiego Oddziału Okręgowego PCK Maciej Budka, Burmistrz Miasta Marta Majewska, Starosta Hrubieszowski Maryla Symczuk i Przewodnicząca Hrubieszowskiej Rady Seniorów Zuzanna Korycka.

Część artystyczną w postaci występu muzycznego zaprezentowali seniorzy z Klubu Złotego Wieku w Hrubieszowie.

CZAS, czyli Centra Zainteresowań Ambitnych Seniorów to projekt Lubelskiego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża, który będzie realizowany w 15 miastach naszego województwa. Obejmuje on utworzenie sieci Klubów Seniora otwartych codziennie i oferujących szereg różnych aktywności dla seniorów. Projekt wystartował również w Hrubieszowie. Klub Seniora CZAS ma swoją siedzibę przy ulicy 3 Maja 7 w budynku HDK. Jest czynny od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00.