Karol Kuczyński z Zespołu Szkół Miejskich nr 1 laureatem ogólnopolskiego konkursu plastycznego

28.10.2016

25 października 2016 r. w Centrum Olimpijskim w Warszawie, odbyła się gala wręczenia nagród konkursowych dla laureatów ogólnopolskiego konkursu plastyczno-literackiego
pt. „Pod dobrą opieką”, przebiegającego pod patronatem ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2016”.

W gronie laureatów znalazł się Karol Kuczyński, uczeń kl. 5 c Zespołu Szkół Miejskich Nr 1 w Hrubieszowie, nagrodzony w konkursie plastycznym pt. „ Pod dobrą opieką”.

Swoją pracę plastyczną, poświęconą pracy ratowników GOPR, Karol wykonał pod kierunkiem Pani Ewy Watras.

Nagrodą w konkursie był rower, kask ochronny, kamera sportowa oraz dyplom i książka
pt. „Polska da radę” autorstwa Jakuba Porady, dziennikarza TTV i TVN, prowadzącego galę konkursową.

Wręczenia nagród z ramienia organizatorów dokonali; Pan Piotr Adamski, Prezes Fundacji Trzeźwy Umysł oraz Pani Krystyna Kubczak, Dyrektor Biura Stowarzyszenia Producentów
i Dziennikarzy Radiowych z siedzibą w Poznaniu. Dodatkową nagrodą dla uczestników konkursu była możliwość zwiedzenia Muzeum Sportu, mieszczącego się w Centrum Olimpijskim.

Karolowi w uroczystej gali wręczania nagród towarzyszyli rodzice oraz Zastępca Burmistrza Miasta Hrubieszowa Marta Majewska, która od lat patronuje działaniom w ramach akcji „Zachowaj Trzeźwy Umysł” we wszystkich szkołach miejskich.

„Zachowaj Trzeźwy Umysł” to ogólnopolska kampania, zajmująca się profilaktyką uzależnień, organizowana przez Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych i Fundację „Trzeźwy Umysł”. Kampania ma na celu promowanie wśród młodzieży postaw prospołecznych, popularyzację zdrowego stylu życia oraz przeciwdziałanie patologii i uzależnieniom.