Jubileusz 90 – lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Stefankowicach

30.06.2016

OSP Stefankowice ma już 90 lat. Z tej okazji 19 czerwca br. odbyły się uroczystości jubileuszowe.

Główne uroczystości odbyły się w parku podworskim, gdzie głos zabrali: Prezes OSP Stefankowice Ryszard Tabuła i Prezes Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego Związku OSP PR w Hrubieszowie, będący również Wójtem Gminy Hrubieszów, Jan Mołodecki. W uroczystościach uczestniczył też Burmistrza Miasta Hrubieszowa Tomasz Zając, który na ostatnim zjeździe Oddziału Miejsko – Gminnego OSP RP w Hrubieszowie został powołany na stanowisko Wiceprezesa Zarządu.

Po przemówieniach odbyła się Msza Św. pod przewodnictwem proboszcza ks. Jana Semeniuka i kapelana strażaków ks. Piotra Ciećkiewicz. Następnie dokonano poświęcenia i wręczenie sztandaru OSP Stefankowice oraz przyznania medali, odznak i listów pochwalnych.

OSP Stefankowice powstała w 1926 r.  W 1976 nadano jej sztandar. Obecnie w skład Ochotniczej Straży Pożarnej wchodzi 47 osób, w tym dwie kobiety.

fot: UG Hrubieszów