Polish English French German Russian Spanish Ukrainian

                        

Biuletyn Informacji Publicznej

Jubileusz 15-lecia sekcji modelarstwa lotniczego UKS „Jedynka” w Hrubieszowie

28.12.2021
Święta / uroczystości

18.12.2021 r. w Hrubieszowskim Domu Kultury, odbył się Jubileusz 15-lecia sekcji modelarstwa lotniczego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” w Hrubieszowie.

W uroczystości udział wziął Zastępca Burmistrza Miasta Paweł Wojciechowski, który na ręce instruktora Leszka Kryszczuka, złożył gratulacje za dotychczasowe osiągnięcia sportowe, zaangażowanie, trud wychowawczy i serce włożone w pracę z hrubieszowską młodzieżą.

15 lat działalności sekcji modelarstwa lotniczego UKS „Jedynka” w Hrubieszowie przedstawia się imponująco: 167 złotych medali, 162 srebrne, 152 brązowe. Zawodnicy klubu to wielokrotni Mistrzowie Polski i Europy, członkowie Kadry Narodowej Aeroklubu Polskiego, Drużynowi Wicemistrzowie Świata.

Pod okiem instruktora Leszka Kryszczuka wyszkoliło się ponad 200 zawodników, którzy startowali w zawodach i konkursach na różnych szczeblach. Modelarze należą do ścisłej czołówki w Polsce, zarówno w klasyfikacji drużynowej jak i indywidualnej. Corocznie odbywają szkolenia, uczestniczą w zawodach o zasięgu ogólnopolskim, osiągając znaczące sukcesy w kategorii modeli swobodnie latających.