IX sesja Rady Miejskiej w Hrubieszowie

26.05.2015

Z A W I A D O M I E N I E

Na podstawie art.20 ust.3 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym /tj. Dz. U. z 2013 r, poz. 594 ze zm./ zwołuję na dzień 28 maja 2015 roku /czwartek / - na godz. 10.00 IX sesję Rady Miejskiej w Hrubieszowie.

Obrady odbywać się będą w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Hrubieszów.

Proponowany porządek obrad :

1. Otwarcie sesji oraz stwierdzenie prawomocności obrad.
  2. Przyjęcie porządku obrad.
  3. Przyjęcie protokołu z VIII sesji Rady Miejskiej odbytej w dniu 30 kwietnia 2015 roku.
  4. Odpowiedzi na interpelacje, zapytania i wnioski radnych.
  5. Informacja Przewodniczącego Rady Miejskiej o działaniach podejmowanych
  6. w okresie między sesyjnym.
  7. Sprawozdanie Burmistrza Miasta o pracach w okresie między sesyjnym.
  8. Interpelacje, zapytania i wnioski radnych.
  9. Rozpatrzenie i zatwierdzenie sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu miasta za rok 2014.
  10. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w Hrubieszowie w sprawie udzielenia absolutorium Burmistrzowi Miasta z tytułu wykonania budżetu za 2014 rok.
  11. Wysłuchanie informacji Burmistrza Miasta o działaniach podejmowanych w celu poprawy sytuacji finansowej budżetu miasta w roku bieżącym.
  12. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w Hrubieszowie w sprawie zmian w budżecie miasta na 2015 rok.
  13. Wysłuchanie informacji Burmistrza Miasta o stanie realizacji zadań oświatowych Gminy Miejskiej Hrubieszów za 2014 rok.
  14. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w Hrubieszowie w sprawie przyjęcia programu naprawczego Miejskiej Służby Drogowej na lata 2015 – 2016.
  15. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w Hrubieszowie w sprawie stwierdzenia zgodności miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Hrubieszowa – Sławęcin północ z ustaleniami Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Hrubieszowa.
  16. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w Hrubieszowie w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Hrubieszowa – Sławęcin północ.
  17. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w Hrubieszowie w sprawie udzielenia zgody Burmistrzowi Miasta Hrubieszowa na sprzedaż nieruchomości gruntowej przy ul. Ludnej w drodze przetargu.
  18. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w Hrubieszowie w sprawie udzielenia zgody Burmistrzowi Miasta Hrubieszowa na sprzedaż nieruchomości gruntowej bez dostępu do drogi publicznej ul. Dworcowej w drodze przetargu.
  19. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w Hrubieszowie w sprawie udzielenia zgody Burmistrzowi Miasta Hrubieszowa na obciążenie nieruchomości gminnej położonej przyul. 3 – go Maja służebnością gruntową drogi koniecznej.
  20. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w Hrubieszowie w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie kolejnych umów dzierżawy.
  21. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w Hrubieszowie w sprawie określenia zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych z mieszkańcami miasta Hrubieszowa.
  22. Wolne wnioski.
  23. Zakończenie obrad.