IX Konkurs Wiedzy o Rosji

25.03.2019

19 marca 2019 roku w Zespole Szkół nr 2 w Hrubieszowie odbył się IX Konkurs Wiedzy o Rosji dla szkół podstawowych i gimnazjów z terenu miasta i powiatu hrubieszowskiego zorganizowany przez Stowarzyszenie Edukacyjne „RAZEM" i Burmistrza Miasta Hrubieszowa.

Współorganizatorem i gospodarzem konkursu był ZS nr 2 w Hrubieszowie.

Nagrody rzeczowe w postaci słowników multimedialnych i grawery ufundował Burmistrz Miasta Hrubieszowa Marta Majewska, zaś dyplomy i puchary ufundowało Stowarzyszenie Edukacyjne „ RAZEM" w Hrubieszowie. Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie przygotowało drobne upominki, a Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie nagrody książkowe w języku rosyjskim. W konkursie udział wzięło 6 drużyn z miasta i powiatu.

Konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 24 pytań i przygotowaniu prezentacji w oparciu o wybraną postać lub epokę.

1 .Klasyfikacja drużynowa:
I miejsce Szkoła Podstawowa w Wiszniowie
II miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Hrubieszowie
III miejsce Szkoła Podstawowa w Kryłowie

2 .Wyróznienia indywidualne (test):
I miejsce Artem Guberuk - po dogrywce ustnej - Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie
II miejsce Mateusz Klamer – po dogrywce ustnej - Szkoła Podstawowa nr 2 w Hrubieszowie
III miejsce Magdalena Pirogowicz – po dogrywce ustnej - Szkoła Podstawowa nr 2 w Hrubieszowie

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, które wręczył Tomasz Wojciech Antoniuk Prezes Stowarzyszenia Edukacyjnego "RAZEM" w Hrubieszowie, a nagrody wręczyli Sekretarz  Miasta Monika Podolak,  Wiceprezes Stowarzyszenia Edukacyjnego „Razem" w Hrubieszowie Małgorzata Cios, Kierownik Departamentu Języka Rosyjskiego RONIK w Warszawie Aleksander Dodonov  i  przedstawiciel Starosty Hrubieszowskiego Aneta Hołuj.