III edycja konkursu „Mediacja sposobem na konflikt”

Patronat Burmistrza

17 października w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie, została podsumowana III edycja międzyszkolnego konkursu plastycznego pt. „Mediacja sposobem na konflikt”. Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych wdrażających program mediacji rówieśniczych, a także szkół współpracujących ze Szkolnym Klubem Mediatora.

Laureaci w kategorii szkoła podstawowa:

I miejsce: Lena Mizerska;

II miejsce: Maja Osińska;

III miejsce: Milena Szczerbik.

Wyróżnienia: Bartosz Foltyn, Weronika Sala i Mikołaj Karpiuk.

Laureaci w kategorii szkoła ponadpodstawowa:

I miejsce: Małgorzata Ferenc;

II miejsce: Agata Czajkowska;

III miejsce: Wiktoria Szkałuba.

Wyróżnienia: Marta Oksętiuk, Martyna Osmańska i Oliwia Romanowicz.

Wyróżnienia specjalne dla mediatorów rówieśniczych: Karolina Jasińska, Hanna Sidorczuk i Wiktoria Kuś.

Spotkanie zorganizowane w „Tygodniu Mediacji”, było okazją do integracji środowiska mediatorów rówieśniczych, działających w naszym regionie. Konkurs promujący mediację w środowisku szkolnym, odbywał się pod Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Hrubieszowa Marty Majewskiej oraz pod Prezesa Sądu Rejonowego w Hrubieszowie Adama Pisiewicza.