III edycja akcji "Wrastaj w Hrubieszów"

Pozostałe

9 października w parku przy Hrubieszowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyła się III edycja akcji "Wrastaj w Hrubieszów" organizowana w ramach kampanii wizerunkowej #HrubieszówJestemStąd, której inicjatorką jest Burmistrz Miasta Hrubieszowa Marta Majewska.

Akcja skierowana jest do najmłodszych mieszkańców Hrubieszowa oraz ich rodziców. Umożliwia rodzicom dzieci narodzonych w danym roku posadzenie drzewka dla swojego dziecka. W ten sposób dbamy zarówno o środowisko jak i pielęgnujemy naszą wspólną tożsamość. Drzewko rośnie razem z dzieckiem i przypomina mu, że Hrubieszów jest i zawsze będzie jego miejscem na ziemi. Rodzice otrzymali od Burmistrza Miasta pamiątkowe certyfikaty oraz zawieszki z imieniem dziecka, które zawieszali na posadzonym własnoręcznie drzewku.

W tym roku akcją zostały objęte dzieci urodzone w latach 2020 i 2021. W roku 2020 ze względu na ogłoszony w kraju stan epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 akcja została odwołana.