I sesja Rady Miejskiej w Hrubieszowie w kadencji 2024-2029

Sesje rady

6 maja 2024 r. zainaugurowała swoją nową, IX kadencję Rada Miejska w Hrubieszowie. 15 radnych przez następne pięć lat będzie zajmować się lokalnymi sprawami miasta i jego mieszkańców.

Pierwszą sesję Rady Miejskiej otworzył radny senior – Marian Cisło, natomiast najmłodszym radnym tej kadencji, będzie Mateusz Drejs.

Podczas Sesji Agnieszka Wróblewska - Przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej w Hrubieszowie wręczyła nowo wybranym Radnym oraz Burmistrzowi Miasta Hrubieszowa zaświadczenia o wyborze na urząd.

Funkcję Burmistrza Miasta Hrubieszowa Będzie pełniła nadal Marta Majewska. Po raz pierwszy w historii miasta Burmistrz będzie kontynuował swoją funkcję w kolejnej kadencji, również pierwszy raz mieszkańcy Hrubieszowa wybrali Burmistrza już w I turze.

Nowym Przewodniczącym Rady Miejskiej w Hrubieszowie wybrany został Leszek Kryszczuk, do Prezydium dołączyły również dwie zastępczynie Przewodniczącego: Emilia Feliksiak i Barbara Wierzchowska.

Radni Rady Miejskiej w Hrubieszowie w kadencji 2024-2029:

1. Leszek Kryszczuk – Przewodniczący Rady Miejskiej w Hrubieszowie
  2. Emilia Feliksiak – Zastępca Przewodniczącego
  3. Barbara Wierzchowska – Zastępca Przewodniczącego
  4. Jóżef Bojarczuk
  5. Zdzisław Szczęk
  6. Wiesław Bańka
  7. Andrzej Guz
  8. Mateusz Drejs
  9. Agnieszka Mięczak
  10. Marta Mielniczek
  11. Alicja Najczuk
  12. Czesława Nowak
  13. Marian Cisło
  14. Jerzy Flisiuk
  15. Leszek Tarnawski

Podczas sesji inauguracyjnej Radni oraz Burmistrz złożyli uroczyste ślubowanie.

Sesja odbyła się w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej - Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa im. Krystyny i Stefana Du Chateau.

Serdecznie wszystkim gratulujemy.