Hrubieszowskie Obchody Dnia Podziemnego Państwa Polskiego

27.09.2016

27 września 2016 r. na deptaku miejskim odbyły się uroczystości z okazji Dnia Podziemnego Państwa Polskiego.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 10.00 od wciągnięcia na masz flagi państwowej i wykonania hymnu państwowego. Następnie głos zabrała Zastępca Burmistrza Marta Majewska i O. Wiktoryn Krysa, który odmówił modlitwę w intencji poległych. Apel pamięci odczytano w asyście 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego.

Kwiaty pod pomnikiem Żołnierza Polskiego Państwa Podziemnego Ziemi Hrubieszowskiej złożyły delegacje samorządów, szkół i instytucji. Urząd Miasta Hrubieszów reprezentowały Zastępca Burmistrza Marta Majewska i Przewodnicząca Rady Miejskiej Anna Świstowska w asyście Straży Miejskiej.

Obchody zakończyła Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej.

O godzinie 12.00 delegacja Urzędu Miasta Hrubieszowa złożyła również kwiaty pod pomnikiem poległych za ojczyznę w latach 1939 – 1945, na terenie lasu Dębinka.