Polish English French German Spanish Ukrainian

                     

Biuletyn Informacji Publicznej

Hrubieszowska Gala Wolontariatu | 2024

22.03.2024
Pozostałe

20 marca w Hrubieszowskim Centrum Dziedzictwa odbyło się podsumowanie konkursu „Hrubieszowski Wolontariusz Roku 2023”, którego ideą było uhonorowanie dobroczynnej, społecznej działalności grup, osób i instytucji, a także promowanie działań wolontariackich.

„To dla mnie ogromny zaszczyt móc, już po raz drugi spotkać się z Państwem na Hrubieszowskiej Gali Wolontariatu. Dziś uhonorujemy tych, którzy nie tylko widzą potrzeby innych, ale również podejmują działania, aby im pomóc, a troska jaką okazują sprawia, że Hrubieszów staje się lepszym miejscem. Wolontariat jest sercem naszego miasta, bijącym rytmem solidarności i dobra, co pokazał chociażby rok 2022, naznaczony niesieniem bezinteresownej pomocy dla tysięcy uchodźców z Ukrainy.   – podkreśliła na wstępie Marta Majewska Burmistrz Hrubieszowa.

Wolontariusze oprócz konkretnej pomocy, oferują przede wszystkim taką pomoc, której nie sposób wycenić: swój czas, rozmowę, wsparcie, serdeczny uśmiech, uścisk dłoni. To doskonała szkoła charakteru. Wzbogaca obie strony – nie tylko tego, kto korzysta z pomocy, ale także tego, kto wsparcia udziela. Uczy życia w zespole, wśród ludzi i dla ludzi. To dzięki swojej pracy wolontariusz staje się lepszą wersją siebie, rozwijając w sobie wartości takie jak altruizm, współpraca i empatia.

Laureatami konkursu w poszczególnych kategoriach zostali:

  • Wolontariusz Młodzieżowy: Maja Osińska;
  • Wolontariusz Indywidualny: Grzegorz Hunkiewicz;
  • Wolontariusz Senior: Urszula Świeca;
  • Wolontariat Zespołowy: Parafialny Zespół CARITAS przy Parafii św. Mikołaja;
  • Wolontariat Szkolny: Szkolne Koło Wolontariatu w SP nr 1 w Hrubieszowie;
  • Honorowy Wolontariusz Miasta Hrubieszowa 2023: Tamara Marchlewska.

Wyróżnienia otrzymali: Dawid Romańczuk Illegal CAR SPA, Bogdan Skrzypczak, Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży JESTEM, Szkolne Koło Misyjne w SP Nr 1 w Hrubieszów, Samorząd Uczniowski w SP Nr 3.

Życzymy, by nie zabrakło Wam wytrwałości, siły i wiary w to co robicie, a swoją postawą będziecie zarażać innych – rodzinę, przyjaciół, znajomych.

Wszystkim tym, którzy na co dzień niosą wsparcie dla innych, chcemy powiedzieć, że Wasza praca czyni świat lepszym miejscem oraz pragniemy przekazać słowa uznania. 

Dzięki Wam i Waszej pracy, otaczający nas świat staje się lepszy. Życzymy jak najwięcej pozytywnej energii, którą przekazujecie innym oraz satysfakcji z pracy, a także sukcesów w realizacji własnych planów i zamierzeń. A nam wszystkim – abyśmy jak najczęściej potrafili bezinteresownie pomagać innym.

Kierujemy również serdeczne podziękowania Kapitule konkursu oraz Jolancie Janiec dyrekcji MBP-HCD za wsparcie w organizacji wydarzenia.

Do zobaczenia za rok.