Biuletyn Informacji Publicznej

Hrubieszowscy modelarze z medalem zawodów Pucharu Świata

20.03.2024
Pozostałe

W rozgrywanych w ubiegły weekend w miejscowości Kietrz zawodach z tegorocznej edycji Pucharu Świata, nie zabrakło zawodników z Hrubieszowskiego Stowarzyszenia Modelarzy Lotniczych. W dniach 16-17 marca 2024r. odbyły się Holenderskie zawody modeli swobodnie latających klas F1A, F1B, F1C i F1Q.  W tym dniu startujący w klasie modeli F1B modele z napędem gumowym,  Instruktor Leszek Kryszczuk zajął 11 miejsce.

W drugim dniu zawodów przebiegających pod nazwą „Jasna 31 Pieter de Boer Memorial”, instruktor stanął na drugim stopniu podium, tuż za zawodnikiem z Ukrainy, a wyprzedzając reprezentanta Polski. Zawody, zaliczane do punktacji Pucharu Świata są rozgrywane w krajach, które zgłosiły organizację do Światowej Federacji Sportów Lotniczych i zostały wpisane do kalendarza imprez. Uczestnikami zawodów byli reprezentanci Austrii, Czech, Dani, Francji, Holandii, Litwy, Niemiec, Norwegii, Polski,  Słowacji, Ukrainy, Węgier, Włoch, Wielkiej Brytanii.