Polish English French German Russian Spanish

                        

Biuletyn Informacji Publicznej

#hrubieszowpomagamy

08.01.2021
 
 
 
 
 
  • Ze względu na trwający okres zimowy i coraz niższe temperatury na zewnątrz apelujemy o szczególną czujność wobec osób zauważonych na ławce czy w innym miejscu, których zachowanie budzi Wasze wątpliwości, na klatkach schodowych, w piwnicach, altanach śmietnikowych czy pustostanach.
  • Niezależnie od powodów, które sprawiły, że dana osoba znalazła się w tym czy w innym miejscu, nie powinniśmy oceniać tej sytuacji, a starać się pomóc, szczególnie gdy podejrzewamy, że jej życie może być zagrożone.
  • W takich sytuacjach prosimy o powiadamianie dyżurnego Straży Miejskiej pod nr. tel. 986 (od 7:30 do 15:30) lub pracownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej pod nr. tel.  517 928 386 (CAŁODOBOWO).
  • Straż Miejska regularnie monitoruje znane im miejsca odosobnione, w których mogą przebywać ludzie, natomiast pracownicy MOPS odwiedzają swoich podopiecznych, szczególnie mieszkających samotnie i schorowanych. Sprawdzają ich stan, oferują wsparcie. Jednak nie da się być jednocześnie wszędzie, dlatego w przypadku konieczności udzielenia natychmiastowej pomocy nie do przecenienia jest informacja od mieszkańców.
  • Każdy sygnał jest bardzo cenny. Dzięki takim informacjom możesz uratować ludzkie życie.
      NIE BĄDŹ OBOJĘTNY - REAGUJ !!!
      #hrubieszowpomagamy