Hrubieszów wyróżniony w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego

20.12.2016
Wyróżnienie

16 grudnia 2016 r. w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyła się konferencja podsumowująca wyniki współzawodnictwa sportowego na Lubelszczyźnie w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego za 2016 rok.

Hrubieszów został wyróżniony statuetkami w dwóch kategoriach: Najlepszy Klub Sportowy – IX miejsce dla MKS Unii Hrubieszów i Najlepsza Gmina – miejsce VI. Ponadto wyróżnienie otrzymał trener MKS Unii Hrubieszów Andrzej Greszeta, który w klasyfikacji Najlepszych Trenerów Klubowych zajął IX miejsce.

Statuetki z rąk Marszałka Krzysztofa Grabczuka odebrali Sekretarz Miasta Paweł Wojciechowski i Prezes MKS Unii Hrubieszów Ernest Lipski.

Celem Systemu Sportu Młodzieżowego jest zapewnienie młodzieży uzdolnionej sportowo optymalnych warunków do szkolenia i możliwości podnoszenia poziomu sportowego, a także wytypowanie zawodników o wysokim potencjale sportowym oraz przygotowanie ich do reprezentowania kraju w zawodach międzynarodowych we wszystkich kategoriach wiekowych.