Hrubieszów na I Krajowym Forum Miejskim

03.04.2019

Zastępca Burmistrza Paweł Wojciechowski, na zaproszenie Ministra Inwestycji i Rozwoju Jerzego Kwiecińskiego, reprezentował Miasto Hrubieszów na I Krajowym Forum Miejskim, które odbyło się w dniach 1-2 kwietnia 2019 r. w Krakowie.

Krajowe Forum Miejskie to unikatowa platforma do dyskusji pomiędzy podmiotami zaangażowanymi w realizację polityki miejskiej – rządem i samorządami lokalnymi, naukowcami, urbanistami i architektami, społecznością biznesową, organizacjami pozarządowymi i ruchami miejskimi. Podczas dwudniowej konferencji uczestnicy Krajowego Forum Miejskiego mają możliwość wymiany opinii i doświadczeń w zakresie rozwoju miast na wielu płaszczyznach.

Debata jest punktem wyjścia do dalszego rozwoju polityki miejskiej w Polsce, w celu lepszego odzwierciedlenia zmieniających się warunków i trendów rozwoju miast zarówno na poziomie krajowym, europejskim jak i globalnym. Dotyczy to głównie lepszego powiązania krajowej polityki miejskiej z politykami sektorowymi, polityką spójności UE po 2020 r., Agendą Miejską dla Unii Europejskiej, ale także Nową Agendą Miejską ONZ i Celami Zrównoważonego Rozwoju.

W drugim dniu Forum Zastępca Burmistrza Miasta Hrubieszowa uczestniczył w panelu "Rola współpracy w zrównoważonym rozwoju miast - wymiana doświadczeń i wspólne uczenie się w celu realizacji zintegrowanej polityki miejskiej", podczas którego podzielił się doświadczeniami związanymi z uczestnictwem Miasta Hrubieszowa w projektach "Modelowej Rewitalizacji Miast" oraz "Partnerskiej Inicjatywy Miast".