Hrubieszów ma budżet na 2022 rok

Urzędowe

To kolejny proinwestycyjny budżet Hrubieszowa. Wydatki sięgną przeszło 99,2 mln zł. Prawie 26 mln zł zaplanowano na inwestycje. To ponad 1/4 wydatków ogółem.

21 grudnia Rada Miejska Hrubieszowa uchwaliła tegoroczny budżet. Jak wskazał Paweł Wojciechowski, Zastępca Burmistrza Miasta - "Tym budżetem stawiamy na zrównoważony rozwój, gdzie kładziemy duży nacisk na równomierne rozwijanie naszego miasta. Zbliżający się rok będzie obfitował w wiele inwestycji tych kontynuowanych, ale i tych które się rozpoczną".

W 2022 roku Miasto planuje zakończyć następujące inwestycje:
•    Hrubieszowskie Centrum Dziedzictwa szansą na ożywienie społeczno - gospodarcze w obszarze rewitalizacji
•    Kryta pływalnia przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Hrubieszowie
•    Budowa sali gimnastycznej wraz z nadbudową części istniejącej i przebudową zaplecza sanitarno-szatniowego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Hrubieszowie
•    Modernizacja oświetlenia ulicznego (energooszczędne oświetlenie LED)
•    Budowa pomostu pływającego wraz z wyposażeniem
•    Budowa drogi wewnętrznej (boczna ul. Żeromskiego w Hrubieszowie).

W planie są też nowe inwestycje jak:
•    Rozwój Kreatywnego Centrum Edukacji i Współpracy Gospodarczej w Hrubieszowie (nowa instytucja otoczenia biznesu i miejsce innowacyjnej edukacji)
•    Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa (mieszkania na wynajem przy umiarkowanych cenach czynszu)
•    Zbiornik retencyjny z funkcją turystyczną w dolinie Huczwy
•    Centrum Komunikacyjne przy ul. Piłsudskiego  (miejsce rekreacji, spędzania wolnego oraz zarządzania transportem)
•    Dzienny Dom Pobytu Seniora
•    Budowa monitoringu miejskiego
•    Rozszerzenie funkcji Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W przyszłym roku Miasto będzie też kontynuować realizację projektu pn. "Rozwój lokalny – od partycypacji do realizacji", przy dofinansowaniu ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014 – 2021.

Łączną kwotę planowanych dochodów budżetu Miasta na 2022 rok zaplanowano w wysokości 81 485 163,91 zł, kwota planowanych wydatków wynosi 99 296 484,74 zł.

Do pobrania: UCHWAŁA NR XLIV/348/2021 RADY MIEJSKIEJ W HRUBIESZOWIE z dnia 21 grudnia 2021 r. w sprawie uchwały budżetowej na rok 2022.