Polish English French German Russian Spanish

                        

Biuletyn Informacji Publicznej

Hrubieszów liderem w województwie lubelskim w programie „Czyste Powietrze"

25.11.2021
Wyróżnienie

W najnowszym rankingu „Czyste Powietrze” w województwie lubelskim najlepiej wypada Hrubieszów zajmując 33. miejsce w skali kraju.

Realizujący program Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Polski Alarm Smogowy opublikowały właśnie najnowszy ranking „Czyste Powietrze”.

Zestawienie obejmuje liczbę składanych wniosków w programie Czyste Powietrze w 2477 gminach w Polsce. Ranking oparty jest o liczbę wniosków złożonych w gminie i liczbę budynków jednorodzinnych. Obejmuje aktywność gmin w okresie od 1 lipca do 30 września tego roku.

W województwie lubelskim najlepiej wypadło nasze Miasto. Mieszkańcy Hrubieszowa we wspomnianym okresie złożyli 63 wnioski, co dało 33. miejsce w skali kraju.

Jak widać świadomość problemu smogu w naszym mieście przekłada się na aktywność mieszkańców w wymianie kotłów.

Miasto Hrubieszów od dłuższego czasu realizuje działania zmierzające do poprawy jakości powietrza, chociażby poprzez wskaźniki stanu jakości powietrza. Są one dostępne na naszej stronie internetowej TUTAJ oraz w specjalnej aplikacji Airly ANDROID lub iOS a także na stronie Airly. Mieszkańcy mogą zobaczyć, kiedy są przekroczone normy i w jakich częściach miasta dochodzi do tego najczęściej.

Dane na temat liczby wniosków o dofinansowanie z Czystego Powietrza składanych w poszczególnych gminach można sprawdzić na stronie polskialarmsmogowy.pl/ranking/ oraz czystepowietrze.gov.pl.