Fundacja Ronalda McDonalda w Hrubieszowie | Raport z badań

Kobieta rejestruje dziecko na badania, w tle bus w którym będą się one odbywały

Fundacja Ronalda McDonalda w Polsce jest organizacją pożytku publicznego, połączoną wspólną misją z międzynarodową, charytatywną Ronald McDonald House Charities (RMHC). RMHC istnieje o ponad 40 lat i jako organizacja non profit działa w 62 krajach na rzecz idei „Aby rodzina mogła być razem”.

Program „NIE nowotworom u dzieci” Fundacji Ronalda McDonalda to 16 lat badań profilaktycznych na pokładzie najpierw jednej mobilnej kliniki, a od 2020 roku – dwóch.

Wg. specjalistów: badania ultrasonograficzne jamy brzusznej mogą przyspieszyć diagnozę nowotworu u dziecka oraz ujawnić szereg anomalii, których wczesne wykrycie pozwoli na skuteczne leczenie.

Ambulans zagościł do Hrubieszowa z inicjatywy Marty Majewskiej Burmistrza Miasta Hrubieszowa.

Badania naszych najmłodszych mieszkańców odbyły się w dniu 6.09.2022.

W Hrubieszowie w ramach akcji przebadano dokładnie 88 dzieci w różnym wieku.

Przedstawiamy Państwu szczegółowy raport i zachęcamy do zapoznania się z nim.

Do pobrania:
Raport (4.78MB)