Elverum z Norwegii – potencjalny partner Hrubieszowa

Rozwój lokalny

ramach realizacji projektu pn. „Rozwój Lokalny Hrubieszowa – od partycypacji do realizacji” Gmina Miejska Hrubieszów nawiązała kontakt z potencjalnym zagranicznym partnerem w projekcie - Miastem Elverum. Pierwsze spotkanie przedstawicieli obu samorządów odbyło się w formie on-line na początku grudnia 2021 roku. Obecnie jesteśmy w stałym kontakcie w celu określenia zakresu współpracy w projekcie.

Miasto Elverum położone jest w południowo-wschodniej Norwegii w regionie Hedmark i okręgu Østerdalen nad rzeką Glomma, około 150 km na północ od Oslo, niedaleko granicy ze Szwecją. Aktualnie liczy 21 254 mieszkańców.

Miasto Elverum wyróżnia się bogatą ofertą kulturalną, sportową, edukacyjną i turystyczną oraz efektywną współpracą samorządu z organizacjami społecznymi i przedsiębiorcami, co stwarza dobre warunki do jego rozwoju oraz czyni Elverum atrakcyjnym partnerem dla projektu realizowanego przez Gminę Miejską Hrubieszów.

Więcej informacji o Elverum można znaleźć na ich stronie O nas | Gmina Elverum

Zachęcamy do śledzenia na bieżąco naszego profilu oraz zakładki „Rozwój Lokalny Hrubieszowa” na stronie Urzędu Miasta Hrubieszów.