Edukacja ekologiczna w Hrubieszowie - nowe kolorowe śmietniczki w kształcie kredek

Rozwój lokalny

Miasto Hrubieszów, w ramach zadania "Zakup pojemników do segregacji odpadów" realizowanego z projektu pn. "Rozwój Lokalny Hrubieszowa - od partycypacji do realizacji", finansowanego z programu "Rozwój Lokalny" ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021, kontynuuje swoje wysiłki na rzecz ochrony środowiska. Przedsięwzięciem tego zadania jest edukacja ekologiczna w mieście a zakupienie nowych pojemników do segregacji, ma zachęcić do odpowiedzialnego postępowania z odpadami. Jest to ważny krok w kierunku tworzenia bardziej ekologicznego i zrównoważonego Hrubieszowa. Nowe pojemniki do segregacji odpadów wyróżniają się nietypowym i ciekawym designem. Zostały one wykonane w kształcie kredek, co ma przyciągnąć uwagę zwłaszcza najmłodszych mieszkańców i zachęcić ich do aktywnego uczestnictwa w procesie segregacji odpadów. Każda z kredek jest w innym kolorze, odpowiadającym konkretnemu rodzajowi odpadu, co ułatwia ich właściwe rozdzielenie.

Śmietniczki w kształcie kredek to tylko jeden z wielu kroków podejmowanych przez miasto Hrubieszów w celu ochrony środowiska i promocji ekologicznych postaw. Miasto stale pracuje nad realizacją różnorodnych projektów, edukacją ekologiczną oraz wdrażaniem praktycznych rozwiązań, które mają na celu ochronę przyrody. Dzięki zaangażowaniu lokalnych władz, partnerów projektu oraz mieszkańców, Hrubieszów staje się coraz bardziej ekologicznym miastem, w którym dbałość o środowisko jest priorytetem. Działania podejmowane w ramach projektu pn. "Rozwój Lokalny Hrubieszowa - od partycypacji do realizacji" są częścią długoterminowej strategii miasta, mającej na celu promowanie zrównoważonego rozwoju, ochronę środowiska i podniesienie jakości życia mieszkańców.

śmietniczki w kształcie kredek