Polish English French German Russian Spanish Ukrainian

                        

Biuletyn Informacji Publicznej

Druga edycja Olimpiady Przedszkolaków on-line Veoliada 2021

16.06.2021
Sport / rekreacja

Veoliada 2021 to sportowe wyzwanie dla przedszkoli, w czasie którego dzieci razem z maskotką Sportowej Akademii Veolia Junior – liskiem SAVusiem, udoskonalą podstawowe umiejętności ruchowe i poznają dyscypliny olimpijskie.

Opanowanie podstawowych umiejętności ruchowych takich jak skoki, przeskoki, łapanie, rzucanie czy bieganie determinuje prawidłowy rozwój dzieci – zarówno fizyczny, jak i psychiczny. To właśnie te sprawności stanowią bazę do dalszego rozwoju motorycznego, otwierając drzwi do wszystkich dyscyplin sportowych. Zdobywając kolejne umiejętności, dzieci rozwijają nie tylko cechy fizyczne, ale i kompetencje społeczne potrzebne do funkcjonowania w grupie, czy zdobywania wiedzy i nowych doświadczeń.

Mając to na uwadze, nasze miasto wspólnie z Grupą Veolia w Polsce zaprasza wszystkie przedszkola do udziału w drugiej edycji Olimpiady Przedszkolaków on-line. Tegoroczne wydarzenie to połączenie zeszłorocznej formuły ze sporą dawką nowości. Veoliada 2021 podzielona jest na dwa etapy - rozgrzewkę i rozgrywki, w czasie których dzieci udoskonalą podstawowe umiejętności ruchowe i poznają kolejne dyscypliny olimpijskie.

Poprzez udział w inicjatywie, przedszkola będą mogły skorzystać z gotowych materiałów do pracy z dziećmi. Wśród nich znajdą się filmiki i karty pracy z zabawami ruchowymi. W sportowym wyzwaniu towarzyszyć im będzie znany i lubiany lis – SAVuś.

Dodatkowo, placówki zmierzą się w konkursie. Na trzy zwycięskie przedszkola z Chrzanowa, Hrubieszowa, Łodzi, Poznania, Szczytna, Tarnowskich Gór, Warszawy i Zamościa, czekają nagrody o wartości 500 zł dla pierwszego miejsca oraz 250 zł dla drugiego i trzeciego miejsca. Rozgrzewce będzie także towarzyszył dodatkowy konkurs na nagranie teledysku do hymnu Veoliady, w którym udział mogą wziąć przedszkola z całej Polski.

Zapisy do Olimpiady już wystartowały. Każda placówka, która zgłosi swój udział, otrzyma pakiet startowy, w którym znajdzie materiały kreatywne. Chętne do udziału przedszkola prosimy o wypełnienie krótkiego formularza rejestracyjnego - https://forms.gle/bFQdYTfGntabiqqj7.

Sportowa Akademia Veolia Junior realizowana jest w Hrubieszowie w partnerstwie Urzędu Miasta Hrubieszowa i Fundacji Veolia Polska.

Więcej szczegółów dostępnych jest w publicznej grupie na Facebooku – Veoliada 2021 – Olimpiada Przedszkolaków on-line - www.facebook.com/groups/1902838443226174/ oraz na fanpage’u SAV Junior - https://www.facebook.com/SportowaAkademiaVeolia/.