Drużynowy II Wicemistrz Polski dla UKS „Jedynka”

13.07.2023
Sport / rekreacja

W ostatni weekend w dniach 7-9.07.2023 r. na lotnisku w Pile, rozegrano 88 Mistrzostwa Polski Modeli Swobodnie Latających dla Juniorów oraz  Mistrzostwa Polski Modeli Swobodnie Latających klasy F1A standard.

Na starcie Mistrzostw Polski stanęło kilkudziesięciu zawodników, którzy rywalizowali w klasach F1A, F1B, F1Q. Wśród juniorów w klasie modeli F1Q – modele z napędem elektrycznym, zwyciężył zawodnik z Gliwic, na miejscu drugim uplasował się Paweł Gumieniak UKS „Jedynka” Hrubieszów, który wywalczył tytuł Wicemistrza Polski, a na najniższym stopniu podium stanął zawodnik również z Gliwic. W klasie modeli F1A Standard zwyciężył  zawodnik ze Środy Wielkopolskiej, drugie i trzecie miejsce przypadło zawodnikom z Piły, a tuż za podium na miejscu czwartym nasz zawodnik Paweł Gumieniak.

Drużynowo zawodnicy z Hrubieszowa Paweł Gumieniak, Michał Dziedzic oraz instruktor Leszek Kryszczuk zajęli miejsce trzecie, uzyskując tym samym tytuł Drużynowy II Wicemistrz Polski. Zwyciężyła ekipa z Piły, a na miejscu drugim zawodnicy ze Środy Wielkopolskiej.

Zawody zostały przeprowadzone w miłej atmosferze i przy bardzo dobrych warunkach atmosferycznych. Hrubieszowscy zawodnicy mieli okazję zwiedzenia modelarni Pilskiego Klubu Modelarzy Lotniczych. A wisienką na torcie, była przygotowana przez organizatora i Pana Dyrektora Aeroklubu Pilskiego dla wszystkich uczestników zawodów niesamowita atrakcja w postaci lotu samolotem typu AN-2.

Sukcesy nie byłyby w pełni satysfakcjonujące, gdyby nie wsparcie życzliwych osób.

Modelarze z UKS „Jedynka” pragnął podziękować Pani Marcie Majewskiej Burmistrz Miasta Hrubieszowa oraz  Banku Spółdzielczego w Izbicy za przychylność i wsparcie w organizacji wyjazdu na Mistrzostwa Polski.

Tekst i foto: UKS „Jedynka”