Drużynowe Mistrzostwa Polski w Kolarstwie

10.07.2024
Patronat Burmistrza

7 lipca miłośnicy kolarstwa z całej Polski spotkali się w Hrubieszowie, by wziąć udział w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Kolarstwie „Masters” i Amatorów. Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie „Hrubieszów Na Rowerach”,  zgromadziły 76 zawodników reprezentujących 17 drużyn z 31 różnych miejscowości naszego kraju. Zawodnicy wystartowali w Gródku, skąd peleton ruszył przez Kryłów, Kolonię Małków, Dołhobyczów, z powrotem do Gródka. W kategorii kobiet bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki z Trójmiasta – Gdańska, Sopotu i Gdyni, które wspólnymi siłami zdobyły tytuł najlepszej drużyny. W kategorii mężczyzn pierwsze miejsca zajęły drużyny z Poznania, Wrocławia, Gdańska, Kłodzka, Ełku i Białegostoku, wykazując się znakomitą formą i doskonałą współpracą zespołową. Zwieńczeniem zawodów było wręczenia nagród, medali, dyplomów podczas, której laureaci otrzymali gratulacje od Zastępcy Burmistrza Miasta, Pawła Wojciechowskiego.

Wydarzenie miało wyjątkowy charakter, dzięki Honorowemu Patronatowi Burmistrza Miasta Hrubieszowa, Marty Majewskiej, która wsparła inicjatywę Stowarzyszenia „Hrubieszów Na Rowerach”.