Dotacje na kapitał obrotowy z Funduszy Europejskich dla mikro i małych firm województwa lubelskiego

14.07.2020

Od 15 lipca mikro i małe przedsiębiorstwa, będą mogły składać wnioski o dotację na kapitał obrotowy. Konkurs jest kierowany do firm z województwa lubelskiego, które znalazły się w trudnej sytuacji ekonomicznej w związku z negatywnymi skutkami pandemii i odnotowały spadek obrotów o minimum 30 %. Wsparcie na finansowanie kapitału obrotowego mikro i małych przedsiębiorstw pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 3.7 Wzrost Konkurencyjności MŚP z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 -2020. Wnioski przyjmuje Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie.
Na co można przeznaczyć dofinansowanie?
Przedsiębiorcy, którzy skorzystają z dotacji na kapitał obrotowy będą mogli sfinansować wydatki związane z bieżącą działalnością firmy, w tym m.in.: wynagrodzenia, zakup materiałów czy usług, opłat bieżących takich jak: gaz, prąd, paliwo, koszty najmu powierzchni czy ubezpieczenia działalności gospodarczej.
więcej szczegółów:  http://invest.lubelskie.pl/pl/aktualnosc/dotacje-na-kapital-obrotowy-z-funduszy-europejskich-dla-mikro-i-malych-firm-wojewodztwa