Dotacja na Hrubieszowskie Centrum Dziedzictwa

14.12.2018

Projekt "Hrubieszowskie Centrum Dziedzictwa szansą na ożywienie społeczno - gospodarcze w obszarze rewitalizacji" uzyskał dofinansowanie w ramach Osi priorytetowej 13 Infrastruktura społeczna; 13.3 Rewitalizacja obszarów miejskich – Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Projekt polega na aktywizacji i integracji społecznej różnych grup mieszkańców, w tym seniorów, młodzieży, rodzin, a także rozwijaniu idei wolontariatu, przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu poprzez wspieranie różnych form aktywności, wspieranie organizacji społecznych i współpracy między nimi a instytucjami publicznymi.

Głównym zadaniem będzie przebudowa i modernizacja zdegradowanego zabytkowego budynku Syndykatu Rolniczego zlokalizowanego przy ul 3 Maja 10 z adaptacją i wyposażeniem pomieszczeń na potrzeby działalności Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa. Po remoncie budynku stanie się on siedzibą  Miejskiej Biblioteki Publicznej. Zagospodarowanie przestrzeni publicznej wokół obiektu stworzy warunki do realizacji działań rewitalizacyjnych w sferze społecznej. Powstanie Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa zainicjuje integrację społeczną, stanie się kuźnią kształtowania postaw obywatelskich i centrum życia społecznego i kulturalnego miasta.

Całkowita wartość projektu to 13,4 mln zł. Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego wynosi  10,4 mln zł. Przewidywany termin realizacji zadania to lata 2019 -2020 r.