Polish English French German Spanish Ukrainian

                        

Biuletyn Informacji Publicznej

Dożynki Miejskie 2022

18.09.2022
Święta / uroczystości

„Oddaję hołd spracowanym rękom polskiego rolnika. Tym rękom, które z trudnej, ciężkiej ziemi wydobywały chleb dla kraju, a w chwilach zagrożenia były gotowe tej ziemi strzec i bronić”. Święty Jan Paweł II
Zgodnie z tradycją, już po raz kolejny spotkaliśmy się w Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej w Hrubieszowie na uroczystości Miejskich Dożynek. Tegoroczne Święto Plonów organizowane przez Burmistrza Miasta Hrubieszowa, Kolegium Prezesów Ogródków Działkowych i Kustosza Sanktuarium, odbyło się 11 września. Uroczystą mszę świętą celebrował J. E. ks. Bb, Edward Frankowski.
W tym szczególnym dniu życzę wszystkim uczestnikom, aby czuli dumę i satysfakcję z trudnej i wymagającej pracy. Państwa zaangażowanie w to, aby plony były jak największe, wynika nie tylko z wrodzonej dbałości i pracowitości, ale przede wszystkim z miłości i przywiązania do ziemi – mówiła Burmistrz Miasta Hrubieszowa Marta Majewska, dodając — praca rolnika jest ciężka, ale jednocześnie piękna, bo dzięki niej otrzymujemy najważniejszy dar, jakim jest chleb, symbol dostatku, sytości i obfitości.
Wieniec dożynkowy utkany z tegorocznych zbóż, kwiatów i owoców, przygotowali mieszkańcy sołectwa Sławęcin, a Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej uświetnił uroczystości wyjątkowym koncertem.