Dołącz do sprzątania zabytkowych grobów

22.10.2024
Pozostałe

Społeczny Komitet Ratowania Zabytków Cmentarza w Hrubieszowie we współpracy z Burmistrzem Miasta Hrubieszowa organizują 28 października 2024 r. o godz. 11:00 akcję sprzątania starych grobów na cmentarzu w Hrubieszowie.
W wydarzeniu wezmą udział uczniowie hrubieszowskich szkół, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych, Rada Seniorów, Kluby Seniora, a także harcerze. Cmentarz Wojenny zostanie objęty pracami porządkowymi przez żołnierzy z 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego. Wszystkie prace będą koordynowane przez Miejską Służbę Drogową, która zapewni uczestnikom niezbędne materiały, takie jak worki na liście oraz rękawice.
Zbiórka uczestników odbędzie się 28 października o godz. 11:00 przy bramie głównej cmentarza od ulicy Nowej.

Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców Hrubieszowa oraz osoby zainteresowane, aby dołączyli do tej wspólnej inicjatywy, mającej na celu zadbanie o nasze dziedzictwo oraz upamiętnienie tych, którzy spoczywają na naszym cmentarzu. Każda pomoc jest niezwykle cenna!