Centrum komunikacyjne Hrubieszowa – nowa brama do miasta

Rozwój lokalny

W dniu 23 listopada br. w Galerii Gil na Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki odbył się wernisaż wystawy prac koncepcyjnych przebudowy obecnego przystanku przy ul. Piłsudskiego 55 w Hrubieszowie, podczas którego ogłoszono oficjalne wyniki konkursu na najciekawszą koncepcję studencką zagospodarowania obszaru centrum komunikacyjnego Hrubieszowa.

Prace te zostały przygotowane przez studentów Politechniki podczas warsztatów projektowych pt. „Centrum komunikacyjne Hrubieszowa – nowa brama do miasta” zorganizowanych w maju w Hrubieszowie, a następnie poddane pod głosowanie
w ramach przeprowadzonych przez Gminę Miejską Hrubieszów konsultacji społecznych. W wernisażu wziął udział Zastępca Burmistrza Miasta Hrubieszowa – Paweł Wojciechowski reprezentujący Gminę Miejską Hrubieszów, jako Lidera Projektu, który w towarzystwie koordynatora projektu z ramienia uczelni – dr inż. arch. Izabeli Sykty oraz Prorektora Politechniki Krakowskiej – dr inż. Marka Bauera wręczył nagrody wyróżnionym zespołom.

Z pracami warsztatowymi będzie można zapoznać się odwiedzając wystawę w Galerii Gil przy ul. Warszawskiej 24 w dniach od 23 listopada do 8 grudnia br.

Warto w tym miejscu przypomnieć, iż Politechnika Krakowska bierze udział w realizacji projektu pn. „Rozwój Lokalny Hrubieszowa – od partycypacji do realizacji” finansowanego w ramach Programu „Rozwój Lokalny”  ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 jako partner projektu.

Więcej szczegółów na temat wernisażu na stronach internetowych: Rozwój Lokalny Hrubieszowa i Politechnika Krakowska