Burmistrz Miasta Hrubieszowa Marta Majewska Wiceprzewodniczącą Rady Rozwoju Obszaru Gospodarczego

Urzędowe

Burmistrz Miasta Hrubieszowa Marta Majewska została wybrana na Wiceprzewodniczącą Rady Rozwoju Obszaru Gospodarczego.

Rada Rozwoju Obszaru Gospodarczego jest to nowy 18 osobowy organ powołany na podstawie przepisów Ustawy o Wspieraniu Nowych Inwestycji z dnia 10.05.2018 r.

Rada ma przedstawiać opinie i wnioski w sprawach dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (TSSE) obejmującej właściwością województwo podkarpackie, mazowieckie i lubelskie, oraz proponować kierunki działań na rzecz poprawy otoczenia przedsiębiorstw i rozwoju społeczno-gospodarczego obszaru.

W skład Rady wchodzą Prezydenci miast, które są objęte Strefą, członkowie zarządów województw i powiatów, a także przedstawiciele biznesu oraz przedstawiciele Wojewódzkich Rad Dialogu Społecznego.

Przewodniczącą została Pani Katarzyna Kalinowska -Zastępca Prezydenta Radomia a drugim zastępcą Dariusz Bożek, Prezydent Tarnobrzega.