Polish English French German Russian Spanish

                        

Biuletyn Informacji Publicznej

Bakterie e.coli w okazjonalnym kąpielisku przy ul. Ciesielczuka

14.06.2019
Urzędowe

Informujemy, że stwierdzono przekroczenie norm bakterii w wodach Huczwy w miejscach okazjonalnego kąpieliska przy ul. Ciesielczuka w Hrubieszowie. Badania jakości wody w kąpielisku, przeprowadzone przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Hrubieszowie na próbkach pobranych 11 czerwca br., wykazały przekroczenie norm bakterii Escherichia coli i paciorkowców kałowych w próbkach wody pobranych z rzeki Huczwa przy ul. Ciesielczuka

Wobec powyższego woda w obecnym stanie nie może być wykorzystywana do kąpieli. Kąpielisko będzie zamknięte aż do odwołania.

Kąpiel w zbiorniku wodnym zanieczyszczonym przez bakterię jest niebezpieczna dla zdrowia. E. coli są przyczyną m.in. zakażeń dróg moczowych, zatruć pokarmowych, przewlekłego zapalenia zatok oraz zapalenia otrzewnej. Powodują także biegunkę czy wymioty.

Urząd Miasta będzie zlecał ponowne badania. Jeżeli wyniki ponownej kontroli nie wykażą w pobranych próbkach wody przekroczenia bakterii Escherichia coli kąpielisko zostanie dopuszczone do użytkowania. 

Okazjonalne kąpielisko przy ul. Ciesielczuka zostało utworzone na podstawie uchwały Rady Miejskiej w Hrubieszowie z dnia 30 maja br. Przed podjęciem uchwały Urząd Miasta uzyskał pozytywną opinię Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Hrubieszowie z dnia 20.05.2019 r. i opinię Głównego Inspektora Ochrony Środowiska z dnia 22.05.2019 r. w sprawie utworzenia dwóch miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli.

Do pobrania: