Polish English French German Spanish Ukrainian

                        

Biuletyn Informacji Publicznej

Akcja odkomarzania Hrubieszowa

19.07.2023
Pozostałe

Powtarzamy akcję odkomarzania miasta. W związku z tym informujemy, że:

Akcja odkomarzania Hrubieszowa odbędzie się w piątek (21 lipca) od godz. 20.30.
Akcja odkomarzania obejmie tereny rzeki Huczwy, kanału Ulga, place zabaw i tereny parkowe.

UWAGA !

W czasie wykonywania zabiegów przeciwko komarom należy ograniczyć przebywanie w tych miejscach oraz zachować szczególną ostrożność.

Prosimy mieszkańców o zamknięcie okien na czas odkomarzania, a pszczelarzy o zabezpieczenie hodowli pszczół.

Ze względu na możliwości wnikania substancji użytych podczas odkomarzania w okresie 24 h od zabiegu, nie należy spożywać warzyw i owoców pochodzących z terenów objętych odkomarzaniem, a przed spożyciem zaleca się ich dokładne umycie.

Dla zwiększenia skuteczności walki z komarami, potrzebne jest włączenie się do akcji wszystkich mieszkańców, poprzez odkomarzanie posesji specjalnymi preparatami, ale także usuwanie źródeł stojącej wody wokół domu i w ogrodzie (m. in. należy pozbyć się wszelkich pojemników, w których może gromadzić się woda, np. beczek, wiader, puszek, butelek, słoików, zabawek, a te, które są przydatne, wystarczy odwrócić do góry dnem).

Przeprowadzenie akcji odkomarzania uzależnione jest od aktualnych warunków pogodowych. W razie wystąpienia opadów atmosferycznych w okresie wnikania preparatu, termin przeprowadzenia akcji może ulec zmianie, o czym zostaną Państwo poinformowani.