98. rocznica urodzin prof. Wiktora Zina

Święta / uroczystości
14 września przypada 98. rocznica urodzin prof. Wiktora Zina - architekta, profesora Politechniki Krakowskiej, generalnego konserwatora zabytków w latach 1977–1981 oraz autora programu telewizyjnego „Piórkiem i węglem”. Kwiaty pod tablicą upamiętniającą złożyli Paweł Wojciechowski Zastępca Burmistrza Miasta, Jolanta Janiec Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej- Hrubieszowskiego  Centrum Dziedzictwa im. Krystyny i Stefana Du Chateau wraz z pracownikami oraz Emilia Feliksiak Prezes Towarzystwa Regionalnego Hrubieszowskiego. Profesor Wiktor Zin urodził się w Hrubieszowie. Na swoich grafikach uwiecznił wiele elementów Hrubieszowa, które po dziś dzień stanowią pamiątkę przywiązania i sentymentu, jakimi Profesor darzył swoje rodzinne strony.