84. rocznica wybuchu II Wojny Światowej

Święta / uroczystości

Uroczystości patriotyczno-religijne w 84. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej w dniu 1 września  w Hrubieszowie rozpoczęły się w Kościele pw. Ducha Świętego mszą w intencji Ojczyzny oraz poległych w jej obronie w I i II Wojnie Światowej. Następnie kondukt złożony z przedstawicieli władz miasta, poczty sztandarowe, zaproszonych gości oraz mieszkańców miasta przeszedł na cmentarz wojenny w Hrubieszowie. W czasie odśpiewania hymnu państwowego, żołnierze 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego podnieśli flagę na maszt. Następnie wystąpiła z przemówieniem Burmistrz Miasta Hrubieszowa Marta Majewska, po niej dowódca garnizonu Hrubieszów ppłk Hubert Trusiuk. Na zakończenie zostały złożone wieńce, kwiaty i znicza przez władze miasta, duchownych, przedstawicieli samorządów, przedstawicieli służb mundurowych, organizacji kombatanckich, reprezentacje hrubieszowskich szkół oraz harcerzy. Tradycyjnie jak co roku Burmistrz Miasta Hrubieszowa Marta Majewska z Panem Pawłem Wojciechowskim Zastępcą Burmistrza oraz przedstawiciele Rady Miejskiej złożyli kwiaty  przy pomniku Partyzanta  - symbolu upamiętniającego poległych w walce o wolność i niepodległość ojczyzny w latach 1939- 1945.