83. rocznica wybuchu II wojny światowej

Święta / uroczystości

Uroczystości na cmentarzu wojennym w Hrubieszowie rozpoczęło podniesienie flagi państwowej na maszt. Odśpiewano hymn państwowy. Przemówienie okolicznościowe wygłosiła Marta Majewska - Burmistrz Miasta Hrubieszowa.

W asyście kompanii honorowej 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego i pocztów sztandarowych, odczytano apel pamięci i oddano salwę honorową. Kwiaty, wieńce i znicze, przy pomnikach poległych w imieniu mieszkańców miasta Hrubieszowa złożyła Burmistrz Miasta w asyście Straży Miejskiej oraz delegacje samorządowe, służb mundurowych, szkół, instytucji, organizacji pozarządowych i kombatanckich.

Po uroczystościach na cmentarzu w Kościele pw. Ducha Świętego odprawiono mszę świętą w intencji Ojczyzny i poległych w Jej obronie.

Co roku spotykamy się w Hrubieszowie, aby przypomnieć kolejnym pokoleniom o wszystkich, którzy walczyli i polegli. Dziś w 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej wspólnie chylimy czoło na znak najwyższego szacunku dla bohaterstwa wszystkich, którzy w całym kraju w godzinie próby wytrwali na powierzonych stanowiskach, wierni złożonej przysiędze. Składamy również hołd pamięci cywilnych obywateli, którzy padli ofiarą okupacyjnego terroru.