81. rocznica Rzezi Wołyńskiej

15.07.2024
Święta / uroczystości

W niedzielę, 14 lipca 2024 r.  odbyły się uroczystości upamiętniające 81. rocznicę Rzezi Wołyńskiej, jednego z najbardziej tragicznych i krwawych epizodów II wojny światowej.

Uroczyste obchody zorganizowane przez Środowisko Żołnierzy 27 WDP AK w Hrubieszowie to niezwykle ważny moment dla hrubieszowskiej społeczności, który miał na celu nie tylko uczczenie pamięci ofiar, ale także przypomnienie o tragicznych wydarzeniach z przeszłości. O godzinie 10:00 zgromadzeni na Cmentarzu Wojennym w Hrubieszowie, oddali hołd ofiarom składając kwiaty przy Pomniku Wołyńskim. Następnie w Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej, odbyła się Msza Święta w intencji pomordowanych. Eucharystia była momentem modlitwy, refleksji i zadumy nad tym, co wydarzyło się 81 lat temu. Po Mszy Św. - Zespół Wokalny OSP "Na jeden raz" z Mienian zaprezentował patriotyczny repertuar. Na zakończenie, zgromadzeni złożyli kwiaty pod tablicą  upamiętniającą ofiary zbrodni Wołyńskich.

W uroczystościach udział wziął Paweł Wojciechowski Zastępca Burmistrza Miasta Hrubieszowa.

Współorganizatorzy: Burmistrz Miasta Hrubieszowa Marta Majewska oraz Sanktuarium  Matki Bożej Sokalskiej w Hrubieszowie.

Fot. Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie.