79. rocznica Powstania Warszawskiego

02.08.2023
Rocznice

79. rocznicę Powstania Warszawskiego – Miasto Hrubieszów uczciło wspólnie z mieszkańcami miasta oraz Martą Majewską — Burmistrzem Miasta Hrubieszowa, Zespołem wokalnym "Hubal", Ochotniczą Strażą Pożarną w Hrubieszowie i z harcerzami: Zuchy z 3 Gromady Zuchowej im. Marii Konopnickiej z Uchań — Hufiec Hrubieszów, ZHR Hrubieszów i ZHP Hufiec Hrubieszów.

1 sierpnia 1944 roku — to data, której jako Polacy nie możemy zapomnieć.

1 sierpnia 2023 roku o godzinie 17:00 na placu przed HDK, w godzinę "W" mieszkańcy miasta usłyszeli dźwięki syreny alarmowej i na minutę zatrzymał się czas.

Zgodnie z programem Uroczystości Marta Majewska przeczytała wspomnienie z kalendarza Powstańca, po czym powitała zgromadzonych na placu przy HDK mieszkańców miasta.

Wydarzenie zakończyło się koncertem, podczas którego zespół wokalny Hubal wraz z Zuchami z Uchań zaprezentowali pieśni patriotyczne oraz wspomnienia o Powstańcach.

Cześć i Chwała Bohaterom!

Organizatorem wydarzenia był Hrubieszowski Dom Kultury.