72. rocznica Powstania Warszawskiego. Zapraszamy na film "Miasto 44"

29.07.2016

1 sierpnia 2016 r. będziemy obchodzić 72. rocznicę Powstania Warszawskiego. Z tej okazji zapraszamy na mini koncert i projekcję filmu "Miasto 44".

Powstanie Warszawskie było wystąpieniem militarnym Armii Krajowej przeciw okupantowi niemieckiemu i politycznym przeciw ZSRR, połączonym z ujawnieniem się Polskiego Państwa Podziemnego. Powstanie odbyło się w ramach akcji "Burza" i trwało 63 dni - od 1 sierpnia do 3 października 1944 r.

W przeciągu dwóch miesięcy walk, jakie toczyły się na terenie okupowanej Warszawy, po stronie polskiej zginęło około 16 tysięcy żołnierzy, 20 tys. zostało rannych, a 15 tys. wzięto do niewoli. Liczba zabitych cywilów wyniosła od 150 do 200 tys., a większość stolicy została niemal doszczętnie zniszczona.

Koncert i projekcja filmu odbędą się w sali kinowej Hrubieszowskiego Domu Kultury 1 sierpnia 2016 r. o godz. 17.00 (poniedziałek)

Wstęp Wolny.